Kyokushin Karate a jeho vznik

       Pojem karate (prázdná ruka) je dnes již široce známým druhem japonského bojového umění. Nejedná se však pouze o cvičení, při nemž se lidé učí přerážet desky, tvrdě bojovat jako v akčních filmech či závodit v kumite (zápas v karate) na sportovních akcích. 

       Pro nás, kteří jsme karate upřímně propadli, jr to daleko více než sport. Karate je pro nás životní cestou a zároveň nejlepší formou k rozvoji kondice, charakteru, vůle a morálky.

       Nezávisle na věku, pohlavní či schopnostech člověka. Je jasné, že pozorovatel z vnějšího světa neznalý podstaty tohoto umění vidí pouze nácviky tvrdých technik, sportovní zápasy či ukázky přerážecích technik, ano i toto je součást karate, ale zdaleka ne jeho podstata. 

       Již staré čínské přísloví říká: ,,Jen osvojení skutečné reality nás dovede k pochopení pravé vnitřní podstaty.” Je proto zcela mimo rámec tohoto krátkého textu, aby jeho čtenář dosáhl pochopení podstaty Kyokushin Karate. 

       Nicméně je možné, a bylo by to pro nás velice potěšující, kdybychom přiblížením historie, podstaty a úspěchů tohoto stylu karate vzbudili ve čtenáři zájem o toto karate a těm, kteří již znají tento styl nebo ho již dokonce cvičí, pomohli nalézt odpovědi na některé dosud nezodpovězené otázky.

       Podstatou Kyokushin Karate, kterou se odlišuje od velké většiny jiných bojových umění či jiných stylů karate je tvrdost tohoto stylu – proto je často také označováno jako ,,nejtvrdší karate na světě.” 

       Důraz je kladen na zachování etiky, morálního rozměru a odkazu jeho zakladatele Sosaie Masutatsu Oyamy (Sosai – zakladatel, hlavní představitel).

error

Líbila se vám stránka? Sdílejte ji se světem

ZPĚT
× WhatsApp Chat